Antep’te yuvadan düşen 6 baykuş yavrusu tedavi altına alındı

Antep’in Nurdağı ilçesinde yuvadan düşen 6 peçeli baykuş yavrusu, Doğal Yaşam Parkı’nda tedavi altına alındı.

Nurdağı ilçesine bağlı kırsal Sakçagözü Mahallesi yakınlarında yol kenarında baykuş yavrularını fark eden bir kişinin ihbarı üzerine bölgeye Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Doğal Yaşam Parkı personeli gitti.

Yavru kuşlar hayvan hastanesine getirilerek yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. Annenin olmadığı tespit edilen baykuş yavruları, tedavilerinin ardından doğaya bırakılacak.

AA muhabirine konuşan Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanı Celal Özsöyler, yavru baykuşların tedavi sürecini anlattı. Özsöyler, şöyle konuştu:

“Vücut ısıları ileri derecede düşmüştü. Bu hayvanların vücut ısıları çok önemli, şoka girmişlerdi. Vücut ısıları ve nemleri yükseltilen kuşlar, eski sağlıklarına yavaş yavaş kavuşmaya başladı. Vücut ısıları düştüğü için yem de almamışlardı. Klinik şef ve ekibimizle birlikte 7/24 yavrular yoğun bakım ünitesinde gözlem altında. Yavruları sabah ve akşam besliyoruz ve tartıyoruz, günlük ne kadar kilo aldıklarını takip ediyoruz. Uçabilecek hale geldikten sonra tekrar doğaya bırakacağız.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir