İzmir’deki orman yangınına müdahale eden bir görevli, dönüşte geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetti

Orman Genel Müdürü Karacabey, İzmir’in Bayındır ilçesindeki orman yangından görev yerine dönerken kaza yapan Serkan Topkaya’nın hayatını kaybettiğini duyurdu. Karacabey, “Şehidimize Allah’tan rahmet niyaz ediyor, yakınlarına ve teşkilatımıza başsağlığı diliyorum” dedi.

Karacabey, resmi X hesabından yaptığı açıklamada, “İzmir Bayındır İlçesi Yakacık Mahallesinde 15.06.2024 tarihinde çıkan kırsal yangına müdahale ettikten sonra görev yerine dönüşü sırasında değerli mesai arkadaşımız Serkan TOPKAYA kaza yapmış ve şehit olmuştur. Şehidimize Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve mesai arkadaşlarına başsağlığı diliyoruz. Teşkilatımızın başı sağ olsun” dedi.

İzmir Orman Bölge Müdürlüğü de sosyal medya hesabından “Acı Kaybımız. İzmir Bayındır İlçesi Yakacık Mahallesinde 15.06.2024 tarihinde çıkan kırsal yangına müdahale ettikten sonra görev yerine dönüşü sırasında değerli mesai arkadaşımız Serkan TOPKAYA kaza yapmış ve şehit olmuştur. Şehidimize Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve mesai arkadaşlarına başsağlığı diliyoruz. Teşkilatımızın başı sağ olsun” paylaşımını yaptı.

Serkan Topkaya için bugün saat 14.30 da İzmir Orman Bölge Müdürlüğü Karşıyaka merkezinde tören düzenlenecek. Topkaya Kemalpaşa Rabia Hatun Camii’nde ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Kemalpaşa Cennetbahçe Mezarlığı’nda defnedilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir