Okan Buruk’tan Rafa Silva ve Sofyan Amrabat İddialarına Yanıt

Süper Lig’de Galatasaray’la üst üste 2 . şampiyonluğunu yaşayan teknik direktör Okan Buruk, geride kalan sezona ve yeni sezon planlamasına ilişkin DHA’ya açıklamalarda bulundu.

Ezeli rakibi Fenerbahçe’ye göndermede bulunan Buruk, Rafa Silva, Sofyan Amrabat, Davinson Sanchez, Victor Nelsson ve Kerem Aktürkoğlu gibi oyuncular hakkında çıkan transfer iddialarına da yanıt verdi.

“GALATASARAY HEP KAZANAN TAKIMDIR”

“Geçen sene inanılmaz bir yarış oldu. Fenerbahçe’ye “99 puan alacaksınız ama ikinci olacaksınız’ deseler inanmazlardı. İki takımın da hakkını vermek gerekiyor. Galatasaray hep kazanan takımdır. Bu tür son virajları hep konsantre bir şekilde dönen takımdır. İnşallah seneye de mayıs bizim olacak.”

FENERBAHÇE’YE ŞAMPİYONLUK GÖNDERMESİ

“Çok uzun sene şampiyon olmayan bir takım şampiyon olsa kutlaması çok daha farklı olurdu. Şampiyon olmadan da kutlayan takımlar görüyorsunuz. Bu sene çok iyi hocalar geldi, Mourinho ve Van Bronckhorst gibi. Bu kadar iyi hocaların bir arada olduğu lig.”

“REKORLARA DOYAMADIK”

“Ligde tarihi bir rekor kırdık. Rekorlara doyamadık. Bu iyi bir şey mi bilmiyorum ama hatta topu en çok direkten dönen takım rekorunu da kırdık. Geçen sene özelinde inanılmaz bir yarış oldu. Fenerbahçe’ye 99 puan alacaksınız ama ikinci olacaksınız deseler inanmazlardı. Hep daha iyisini yapabilecek bir takım var, Galatasaray. İki takım da başarılı oldu. Bir takım ikinci olduğu için başarısız değil. İki takım da çok başarılı oldu. Hakkını vermek gerek. Burada özellikle Galatasaray’ın ruhunda olan, Galatasaray hep kazanan takımdır. Bu tip son virajları çok konsantre döner.”

“TRANSFER ÇALIŞMALARINA BAŞLADIK”

“Hep mayıslar bizimdir dedik, mayıslar bizim oldu. Seneye de mayıslar bizim olacak. Tüm kalbimle inanıyorum. Dediğim gibi, mayısı bitirdik, kutlamaları da bitirdik. Şunu da net anlamak lazım, Galatasaray bir sene önce de şampiyon oldu. Bir sonraki sene şampiyon olduğunuzda kutlamalar yine oluyor ama aynı heyecanda ve uzunlukta olmuyor. Kutlamadan çok, şampiyonluğu seven bir takımız. Şampiyonluk, mutluluk çok önemli ama her şey insani. Geliyor, kazanıyorsunuz, mutlu oluyorsunuz, belli bir şeyden sonra rutine dönüşüyor. Çok uzun sene şampiyon olmayan takım olsa çok daha farklı olur. Şampiyon olmadan da kutlayanları görüyorsunuz. Şampiyonluğu kutlamak ilk gün önemli ama sonra oyuncular tatile gidiyor, milli oyuncular farkına varmadan milli takıma gittiler. Biz transfer çalışmalarına başladık.”

“MOURINHO İÇİN ÖNEMLİ BİR DENEYİM OLACAK”

“Mourinho ile tanışıklığım yok. Ülke futboluna önemli katkı sağlayacak biri. Benim için karşı takımın hocası çok fark etmiyor. Mourinho uzun yıllar şampiyonluğa oynamış takımda çalışmadı. Onun için de önemli deneyim olacak. Yeni ülke, yeni takım… Avrupa’da 2 final oynadı. Son 5 seneye bakınca Avrupa’da önemli başarısı var. Lige önemli bir hava getirecek. Ne diyelim, önemli ve sürpriz bir karakter. Ne zaman, nerede, ne yapacağı belli olmayan bir karakter. Ülke için önemli bir transfer oldu.”

“SERGIO OLIVEIRA’YA O ANDA VERMEM GEREKEN TEPKİYİ VERDİM”

“Sergio ile büyük bir şey yaşamadık aslında. O anda takım içerisinde vermem gereken tepkiyi verdim. Bir süre bizle olmadı. Sezonun son maçında oynadı. Sergio’yu çok severim, değer veririm. Ufak tefek duygusal tepkiler olabiliyor. Doğru şekilde yönetip örnek verecek şeyleri göstermeniz gerekiyor.”

“KEREM AKTÜRKOĞLU’NUN KALMASINI İSTİYORUM”

“Kerem Aktürkoğlu’nun kalmasını çok isterim ama gelecek teklifler ve kendisinin kararı da önemli. Transferle ilgili Kerem’in ne istediği, Galatasaray’ın ne istediği önemli olacak. Benim hoca olarak isteğim tabii ki takımda kalması. Galatasaray olarak gelecek tekliflere bakacağız.”

“DAVİNSON VE NELSSON’U SATMA NİYETİMİZ YOK”

“Bizim oyuncu satmaya niyetimiz yok. Davinson mu yoksa Nelsson mu satılacak diye konuşuyorlar. Biz oyuncu satmaya değil, almaya çalışıyoruz. Düşüncemiz bir an önce tranferleri yapmak. 3 değerli stoperimiz var ve onları bir arada tutmamızın başarımızdaki rolü çok büyük. Bizim oyuncu satma gibi bir niyetimiz yok. Hem Davinson hem Nelsson hem de Abdülkerim bizimle olacak. Ama astronomik bir teklif gelirse onu da başkanımız değerlendirecek”

“SOFYAN AMRABAT İLE GEÇEN SENE GÖRÜŞTÜK”

“Sofyan Amrabat, abisinden dolayı bu tesise çok defa gelmiş bir oyuncu. Geçen sene görüşmüştük ama bu seneyle ilgili herhangi bir görüşmemiz olmadı.”

“RAFA SILVA GÜNDEMİMİZDE DEĞİL”

“Rafa Silva kaliteli bir oyuncu. Şu anda serbest statüde ve çok fazla talibi var. O yüzden şu anda gündemimizde değil.”

“4 TRANSFER DÜŞÜNÜYORUZ”

“Takıma direkt katkı verecek 4 oyuncu düşünüyoruz. Hem Icardi ile oynayabilecek hem de onsuz oynayabilecek forvet bakıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir